Jest Życie Nad Wartą

Nietuzinkowy projekt pokazujący ciekawe inicjatywy i atrakcje wzdłuż Wart.

„Jest Życie Nad Wartą” - to mapa, na której zebraliśmy wszystkie interesujące miejsca nad rzeką, które warto poznać i odwiedzić. Są to m.in. punkty widokowe, atrakcje sportowo – rekreacyjne i krajobrazowe, gastronomia, miejsca kultury i zabytki. Publikacja zawiera ponadto liczne ciekawe i mało znane informacje o wydarzeniach historycznych związanych z rzeką, o życiu fauny i flory, a także ludzi nad jej brzegami.

Mapa została przygotowana w bardzo atrakcyjnej kolorowej szacie graficznej, w nakładzie 10 tys. egz. – w postaci wydzieranych stron z zeszytów typu tear’n’share w formacie A3. Wydawnictwo jest dystrybuowana bezpłatnie w punktach gastronomicznych i wielu innych placówkach wzdłuż Warty. Za sprawą patronatu Wydawnictwa Miejskiego Posnania mapa jest również udostępniania wszystkim zainteresowanym w Centrum Informacji Miejskiej.

Liczymy, że w ten sposób nie tylko zachęcimy mieszkańców miasta do spędzania czasu nad Wartą, ale także przyczynimy się do wsparcia lokalnego biznesu rozmaitych branż. Warta ma w naszym przekonaniu ogromny potencjał i siłę przyciągania, a poznaniacy coraz chętniej, zwłaszcza w sezonie letnim odwiedzają jej nabrzeża. Poprzez publikację mapy chcemy również dotrzeć z informacją do tej części mieszkańców miasta, którzy mają małą wiedzę na temat tego jak wyglądają i co oferują tereny położone nad rzeką.

Jest Życie nad Wartą wpisuje się w działania rewitalizacyjne promujące mało znany a bardzo szeroki wachlarz inwestycji i atrakcji zlokalizowanych właśnie wzdłuż rzeki.
Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznań oraz partnerów komercyjnych - Klubu na Fali, Fritz Koli, Fyrtle.pl oraz firmy Vastint Poland.

W wersji cyfrowej do pobrania tutaj: mapa_Warta_final_cropped.pdf